Kullanmakta olduğunuz websitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme ve mesafeli satış sözleşmesini hüküm ve şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.

Satın aldığınız ürünün satış ve teslimi ile ilgili konular 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Alıcı, satın alınan ürünü iade etmek isterse eksiksiz olarak ve siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi belgelerle birlikte teslim etmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek, 14 iş günü içinde de toplam bedeli Alıcı’ya iade etmek zorundadır.

Bazen işler planlandığı gibi gitmeyebilir

Sitemizden yaptığınız alışverişlerinizde ürünleri teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz.

İnternetten yapılan alışverişlerde ürünü orijinal ambalajında ve e-arşiv faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.

Firma adına düzenlenen faturalı satışların iade ve değişim işlemlerinde iade faturası düzenlenmesi gerekmektedir.

Cayma hakkı kullanılamayacak ürünler

Yiyeceklerin, içeceklerin ya da diğer günlük tüketim maddelerinin, satıcının düzenli teslimatları çerçevesinde tüketicinin meskenine veya işyerine götürülmesine ilişkin Mesafeli Sözleşmelerde cayma hakkı bulunmamaktadır.

Alıcının ürünü kontrol etme yükümlülügü 

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce kontrol edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacak aksi halde teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir.

Alıcı, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

Mücbir Sebepler

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşur ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir.

Alıcı siparişi kredi kartı ile yapmış oldugu ürün ödemesini iptal ederse, bu iptalden itibaren 14 iş günü içinde ürün bedeli iade edilir.